× Εδώ δημοσιεύουμε εικόνες από τους κήπους μας που βρίσκονται ΕΚΤΟΣ πόλεων, αλλά και εικόνες από την παραγωγή μας.

ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #116 από yannisleros
ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ.... δημιουργήθηκε από yannisleros
ΜΠΡΟΚΟΛΑ 2011




ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑ 2011



ΠΑΤΖΑΡΙΑ 2011





ΣΠΑΝΑΚΙ 2011



ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΦΡΕΖΑΚΙ ...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #117 από yannisleros
Απαντήθηκε από yannisleros στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΕ ΑΜΥΓΔΑΛΙΕΣ




ΑΓΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΝΤΟΜΑΤΕΣ ΜΕ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΤΙΣΜΑΤΟΣ
23 ΜΑΡΤΙΟΥ





ΚΛΑΔΕΜΕΝΟΣ ΔΕΝΤΡΟΛΙΒΑΝΟΣ


ΚΛΑΔΕΜΕΝΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ..
Last edit: 13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by yannisleros.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #118 από ilias
Απαντήθηκε από ilias στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
Γιάννη,

Είσαι άρχοντας στην όμορφη Λέρο!

Θα ήθελα να πεις μερικά πράγματα για τον εμβολιασμό της Αμυγδαλιάς.
Π.χ.
Γιατί τον έκανες, τι είναι το υποκείμενο, κ.λπ.

2019.kalliergo.gr - www.altermarket.com
Last edit: 13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by ilias.

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #119 από yannisleros
Απαντήθηκε από yannisleros στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
φιλε τον μπολιασμα το εκανα πολυ απλα γιατι ειχα στην αυλη μου και στον κηπο μου 4-5 δεντρα αμυγδαλιες οπου ποτε και κανεις δεν μαζευε τα αμυγδαλα ...
και πιστευω οτι τετοια δεντρα δεν πρεπει να τα εχουμε μονο για την ομορφια τους αλλα πρεπει να ειναι και ωφελημα αποφασισα να μπολιασω τις αμυγδαλιες ...ετσι λοιπον μεσα μαρτιου ηρθε ενας πολυ εμπειρος πατριωτης και με πολυ καλο χερι οπως λεμε και μπολιασε τα δεντρα σε βανιλιες καισα και τετοιου ειδους φρουτα ...ετσι και τα δεντρα θα υπαρχουν θα ανθιζουν και φρουτα θα τρωμε με τους φιλους μου

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #122 από MIXALHS
Απαντήθηκε από MIXALHS στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
Να προσέχεις την πτεροροια :lol: :lol: :lol: :lol:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": karaker

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #123 από yannisleros
Απαντήθηκε από yannisleros στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΠΤΕΡΟΡΟΙΑ....

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #126 από Χωριάτισσα
Απαντήθηκε από Χωριάτισσα στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
καλέ τι ωραία μπροκολάκια είναι τούτα;;φτού τους!:laugh: Πράγματι τα δέντρα είναι για να συλλέγουμε καρπό όχι για φιγούρα....Εδώ στην πόλη μου κάποιοι έχουν ωραιότατες λεμονιές(οι οποίες πήγανε και πολύ καλά και πήξανε στο λεμονάκι)και αφήνουν τα λεμόνια να σαπίζουν αντί να τα κάνουν χρήση:angry: Έχεις βάλει Ιωάννη αυτόματο πότισμα για τις ντοματιές;;τώρα αυτό σχεδιάζουμε και εμείς και θα ενδιαφερόμουν για λίγες συμβουλές...

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #128 από yannisleros
Απαντήθηκε από yannisleros στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
χαχα λεμονακι μυρωδατο εβαλα κι εγω μια λεμονια αλλα τωρα θα δουμε αν επιασε ....
εχω 3 κομματια κηπου με διαστασεισ 6χ6 περιπου και εβαλα αυτοματο ποτισμα για λειτουργικους λογους και φυσικα για εξικονομηση νερου μιας και εγω ποτιζω απο στερνα με βροχινο νερο .... εκει που βλεπεις εχει λερικο αγγουρακι και λερικη ντοματα και το εβαλα μονος μ ενα φιλο αν και ανιδεος ειναι νομιζω πολυ ευκολο και απλο θα προσπαθησω να βγαλω φωτογραφιες και να δεις πως γινετε βημα βημα ...
αν θες συμβουλες για καναρινια ειμαι ποιο ειδικος παντως ....χαχαχαχα

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #129 από Χωριάτισσα
Απαντήθηκε από Χωριάτισσα στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
από στέρνα με βρόχινο νερό;;πολύ ενδιαφέρον ακούγεται...εμείς αν δεν κάνουμε γεώτρηση μας βλέπω στην φυλακή από χρέη προς την εταιρεία ύδρευσης...:( .Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και περιμένω να δώ τις φωτό....το εκτιμώ.Λέρικη ντομάτα και αγγουράκι λοιπόν;;κρατάς σπόρο δηλαδή;;ωραίο.θα με ενδιέφερε αλλά δεν νομίζω ότι θα έκανε εκεί που είμαι ...είμαι ψηλούτσικα και σχετικά μακριά από θάλασσα και αυτή θα είναι θαλασσινή και καλομαθημένη....χεχεχε:laugh:

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
13 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #136 από yannisleros
Απαντήθηκε από yannisleros στο θέμα ΚΗΠΟΣ ΣΤΗ ΛΕΡΟ....
ναι στερνα με βροχινο νερο εδω στα νησια ειναι απαραιτητη σε καθε σπιτι ...
οι γεωτρησεις απαγορευονται οποτε μαλλον θα πρεπει να κανεις κατι αντιστιχο αναλογα με τις αναγκες του σπιτιου και του χωρου που εχεις για καλιεργεια ....
οσο για το λερικο αγγουρακι βασικα ...δεν κρατησα εγω σπορο γιατι δεν ειχα αλλα μου εδωσε φυτα απο φουσκι ο πατερας ενος φιλου μου που τα καλιεργει χρονια ...και εδω εχω να πω σε ολους οτι υπαρχει κατι ιδιαιτερο σ αυτο το σπορο ..το λερικο αγγουρι λοιπον ουδεμια σχεση εχει με αυτα του εμποριου αλλα και με αυτα που μπορεις να βγαλεις απο σπορους του εμποριου και το λεω με σιγουρια γιατι φιλος επαγγελματιας απο τα γιανιτσα που δοκιμασε εδω στη λερο επαθε πλακα και μαλιστα πηρε μαζι του σπορους ... εκτος τις δυνατης γευσης ο ντοπιος σπορος εχει και απιστευτο αρωμα σκευτειτε οτι φυτευοντας τα μικρουλια φυτα απο το φουσκι στο χωμα μυριζε το φυτο

Παρακαλούμε Σύνδεση για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Συντονιστές: ilias
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα